VT Medical - шаблон joomla Книги
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show

Czym się zajmujemy

Zajmujemy się propagowaniem zdrowego trybu życia, zdrowego odżywiania. Wspomagamy leczenie różnych chorób, poprzez suplementacje i dostarczenie mikroelementów do organizmu.
Jesteśmy twórcą i producentem krzemu organicznego Orme-Si.

Krzem najważniejszy pierwiastek

Coraz więcej uwagi poświęca się krzemowi w biologii i zdrowiu człowieka. Istnieje jednak niezrozumienie różnic pomiędzy użytecznością biologiczną pierwiastków a faktem przemycenia ich do organizmu człowieka. Dotyczy to wszystkich pierwiastków a wśród nich krzemu.

Problem z usuwaniem toksyn z organizmu

Organizm człowieka ma problemy z usuwaniem nadmiaru toksyn i może dochodzić do odkładania ich w tkankach co prowadzi do zaburzenia przepływu energii i pojawiania się objawów chorobowych.

Zdrowie organizmu zależy nie tylko

Zdrowie organizmu zależy nie tylko od jakości substancji spożywanych, nie wystarczające jest nawet ich przedostanie się do tkanek ale również muszą być one skutecznie użyte w procesach biologicznych służących podtrzymaniu życia i zdrowia.

Najnowsze artykuły

Dlaczego chorujemy ???


Dr. Paul Aebersold, fizyk ze Stowarzyszenia Energii Atomowej powiedział:


"Ciało twoje wydawać się może tobie to samo co rok temu, plus minus kilka funtów lub cali, ale ....... w ciągu każdego roku 98% starych atomów będzie wymienionych przez nowe atomy, które pozyskujemy dla naszych ciał z powietrza którym oddychamy, pożywienia które jemy i wody którą pijemy" Dr. Linus Pauling (1960) stwierdził: "Człowiek jest potencjalnie nieśmiertelną, samo odnawiającą się maszyną; jakkolwiek osoba degeneruje się i umiera, i powód tego jest zagadką"

Spróbujmy zastanowić się nad tą zagadką.

–  Tak, życie jest światłem. Elektro magnetycznym rozbłyskiem. Kwantowa „odwracanka” organicznej i elektronicznej masy to właśnie życie. A to, co powoduje ruch, to właśnie światło sprzęgające oba procesy w łączny efekt życia.
Nigdy tego w biologii nie analizowano! Światło nie bulgoce w probówkach i nie analizuje się go odczynnikami. Do niego nie można podchodzić z inteligencją osła lub rzeźnika.
Więc biolog wie mniej o życiu niż astronom o mgławicach, bośmy zaczęli życie kroić najpierw ręcznie, potem siekać na mikrotomie, barwić, rozkładać.
Badając życie zabijamy je jak szkolny anatom. Z oglądania trupa pragniemy poznać prawdę o życiu. Jesteśmy jak zegarmistrz, który rozbierając zegarek na składowe, pragnie na tej podstawie określić istotę czasu!
Tymczasem życie jest… rodzi się z każdym błyskiem światła. Każdy świetlisty impuls to nowy krzyk życia…
–  Były dwa pożary świata. Mamy węgiel organiczny i krystaliczny, prawda? Diament. Nie ma krzemu pierwiastkowego w przyrodzie. Wszystko jest SiO2. Tlenkiem. A tlenek to popiół po spaleniu. Czyli we Wszechświecie był pożar krzemu! Dowodzą tego ciała meteorytowe o zredukowanych stanach, których nie ma na Ziemi.
Drugi pożar to nasza kochana woda. Kiedyś, w pradziejach naszej planety, tlen zetknął się z wodorem, nastąpiła gwałtowna reakcja termiczna i został popiół, popiół ciekły – woda.
I dopiero ten ciekły popiół na popiele krzemowym zaczął formować swoje życie.
To wszystko wygląda na fantazję ale fantazją nie jest! Życie krzemowe, te pierwsze próby można odnaleźć na Ziemi, choć jest to piekielnie trudne…
–  To znaczy, że podając krzem pacjentowi przedłużamy jego życie? To byłaby swoista rewolucja w medycynie! – Tak, krzem przedłuża życie biologiczne. I muszę panu powiedzieć, że są już leki, które znajdują zastosowanie w lecznictwie. W latach sześćdziesiątych Francja miała już zastrzyki krzemowe…
Są to fragmenty wywiadu z księdzem profesorem Włodzimerzem Sedlakiem.
Ciało człowieka zbudowane jest z wody (w czasie narodzin w ponad 90%).
W pozostałej części głównymi składnikamu są proteiny (struktury węglowe). One to właśnie zużywają się, obumierają i na ich miejsce powstają nowe (zgodnie z kodem genetycznym).
Reakcje biochemiczne we wszystkich roślinach i zwierzętach podtrzymujące życie, mają miejsce w środowisku wodnym. Woda nie tylko zabezpiecza środowisko potrzebne do zaistnienia tych reakcji życiowych, ale również jest ważnym reagentem lub produktem reakcji. Mówiąc krótko: chemizm życia jest chemizmem wody.
Aby organizm człowieka mógł w sposób niezakłócony odnawiać się, niezbędne jest aby woda, w której te procesy zachodzą, była idealnie czysta, posiadała właściwą strukturę i zawierała w sobie wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

"Dzisiejsze mikroorganizmy nie są naszymi głównymi wrogami. Naszym podstawowym przeciwnikiem jest, według mnie, zakłócenie wewnętrznej równowagi składników maszego ciała, które jest zbudowane i utrzymywane przez niezbędne pierwiastki pochodzące z powietrza, którym oddychamy, wody którą pijemy oraz pożywienia które jemy"
Dr. Tom  D. Spies, Profesor uczelni medycznej J.A.M.A, 1958
"Każda tak zwana "CHOROBA" jest kryzysem pochodzącym z ZATRUCIA; co oznacza, że toksyny nagromadziły się we krwii powyżej poziomu tolerancji i kryzys - nazywany chorobą - jest gwałtowną ich eliminacją. Przeziębienie przeistoczy się w chroniczny katar, grypa może być zmuszona do przyjęcia stanu infekcji, zapalenie płuc może zakończyć się śmiercią, jeśli odtoksyczanie będzie dławione przez trucizny".
J.H. Tilden, Lekarz medycyny


Najbardziej popularnymi formami samobójstwa jest nadmierne i niewłaściwe jedzenie oraz nerwowy styl życia.
Zatoksyczenie i nerwowość są bezpośrednimi przyczynami wszystkich chorób tak ostrych jak i przewlekłych.
Źródłem toksyn są złe wybory żywieniowe, zużycie komórek, trujące związki chemiczne z otoczenia, negatywne myśli, zatrute powietrze i woda.
Nerwowość pojawia się w wyniku przepracowania, hałasu, promieniowania, ekstremalnych zjawisk pogodowych, przejadania się, toksyn, stresu.
W większości chorób przewlekłych, ciało pozbawione jest enzymów i składników odżywczych.
Brak enzymów prowadzi do niekompletnego metabolizmu i nie strawione pożywienie musi być usunięte jako toksyny.
Choroby ostre
Przeziębienie, grypa, wrzody, zapalenie węzłów chłonnych, itp., jest próbą organizmu usunięcia nagromadzonych toksyn poprzez wzmożoną eliminację przez skórę, płuca, nos, oczy, jelito grube, nerki.
Jeśli organizm jest wystarczająco żywotny i proces eliminacji nie jest hamowany przez niezdrowe pożywienie, organizm jest w stanie odbudować swoje własne zdrowie.

Mikroorganizmy nie powodują chorób

One istnieją w nas cały czas.
Gwałtowny rozwój bakterii podczas choroby jest rezultatem niekompletnie zmetabolizowanego pożywienia powodującego powstawanie nadmiernej ilości śluzu, będącego dla bakterii świetną pożywką.
Poza tym, zablokowana złogami krew utrudnia przemieszczanie się fagocytów. Bakterie rozmnażają się szybko i dodatkowo zatruwają organizm swoimi toksynami.
Pasteur, pod koniec swojego życia przyznał: "Bernard miał rację: mikroorganizmy są niczym, środowisko jest wszystkim."
Tym środowiskiem jest nasze ciało.

Choroby przewlekłe

Są rezultatem dławienia ostrych kryzysów detoksykacji.
Tak długo jak długo organizm będzie w stanie eliminować toksyny przez choroby ostre, nie będzie chorób przewlekłych.
Jakkolwiek, jeśli nie zmienimy stylu życia, wrodzona witalność może zmaleć do poziomu takiego, gdzie ostre choroby eliminacji toksyn nie pojawią się.
Badanie mikroskopowe niezdrowej tkanki ujawnia kwas moczowy i zwapnienie wielu komórek; nagromadzenie nieproduktywnych komórek tłuszczowych; przyleganie nadmiernej ilości śluzu do śluzówek; przedostawanie się kryształków kwasu do mięśni; degeneracja elastyny; formowanie się tkanki rakowej na bazie niekompletnie zmetabolizowanych protein i wolnych rodników.
Gdy nagromadzenie się toksyn stanie się wystarczająco intensywne, będzie można zdiagnozować: białaczkę, nowotwór, artretyzm, astmę, choroby serca, arteriosklerozę, reumatyzm.
Nazwa choroby zdeterminowana jest przez ilość i naturę toksyn, jak również lokalizację ich zagęszczenia.
Chcemy zapewnić ci kompleksową obsługę i produkt po którym Twoje życie stanie się lepsze, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.